RU
UA

RU
UA

Зворотний дзвінок
Зворотний дзвінок

Розмитнення авто в період воєнного стану буде безкоштовним

Закон України ВР № 7190 від 22.03.2022 року надіслано на підпис Президенту. Він покликаний забезпечити роботу економіки країни під час дії воєнного стану. Документ передбачає податкові пільги для юридичних та фізичних осіб з 1 квітня 2022 року.

В Україні скасовують податки на розмитнення автомобілів для фізичних осіб

Відповідно до тексту Закону:

69.24. Тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту»;

9(11). Установити, що тимчасово, на період з моменту набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» але не раніше 1 квітня 2022 року і до припинення або скасування воєнного стану на території України, пропуск та митне оформлення товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України для вільного обігу здійснюється з урахуванням таких особливостей:

1. Звільняються від оподаткування ввізним митом:

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Звільнення від оподаткування ввізним митом, передбачене цим підпунктом, не поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Відповідно до ПКМУ № 330 від 20.03.2022 року запроваджується спрощений спосіб перетину кордону для громадян, які ввозять транспортні засоби на митну територію України шляхом подання митному органу попередньої декларації без проведення митного огляду.

Автор: Максим Тодорук 26 травня 2022, 22:04

E-mailmanager@cargoline.com.ua