RU
UA

RU
UA

Зворотний дзвінок
Зворотний дзвінок

IAA: страховий аукціон автомобілів в США

IAA, Inc. є, мабуть, однією з найстаріших компаній Америки, що займається продажем автомобілів. Починаючи свій бізнес як автомобільне звалище, воно перетворилося на компанію з багатомільярдним річним оборотом.

Аукціон IAAI з продажу авто в США, Як купити автомобіль на Іншуренс, Плюси та мінуси аукціону

Компанія була заснована майже сто років тому, наприкінці 20-х років минулого століття за часів «Великої депресії». Це був дуже непростий період історії Америки, коли закривалися тисячі підприємств по всій країні, а сотні тисяч працівників ставали безробітними.

Незважаючи на це, завдяки правильному менеджменту та бажанню керівництва розвиватися, компанія  почала опановувати нові напрямки, і саме це призвело до її швидкого зростання.

Таким чином,  крім робіт з утилізації старих автомобілів, стали також активно розвивати продаж вживаних машин. Зусилля не пройшли марно, бо вже до 1982 IAAI перетворилася на повноцінний автомобільний аукціон, що займає значну частку ринку. На даний момент компанія має понад 120 представництв у всьому світі з річним обігом понад 52 мільярди доларів.

Insurance Auto Auction сьогодні

Штаб-квартира IAA розташована поблизу Чикаго у Вестчестері, штат Іллінойс.

Зараз Іншуренс є провідним цифровим торговим майданчиком, який максимально поєднує інтереси як покупців, так і продавців автомобілів. Особлива увага приділяється передовим технологіям та інноваціям, що забезпечують максимальну ефективність та зручність під час угод.

Покупцям, розташованим більш ніж у 170 країнах світу, надається доступ до цифрових каналів торгів та закупівель, ефективні послуги з оцінки вживаних авто, спрямовані на максимальну простоту та зручність здійснення покупки.

Продавці (страхові компанії, дилерські центри, компанії з оренди авт) отримують повний комплекс послуг, які спрямовані на скорочення адміністративних витрат, зменшення часу циклу продажу та отримання максимальної економічної віддачі. 

Іншуренс – найбезпечніший аукціон

Основна відмінність Іншуренс від інших американських аукціонів полягає в наявності власного підрозділу, який займається ремонтом пошкодженої автотехніки, що надходить на торги. Якщо за оцінкою експертів відновлення машини не вимагатиме значних грошових вливань, таку машину обов'язково відправлять на ремонт.

Другою відмінністю Іншуренс є те, що він працює виключно із юридичними особами, тому основними продавцями є страхові компанії та банки.

Якщо ж фізична особа захоче продати або купити на цьому аукціоні свою автотехніку, їй потрібно буде звернутися до дилерів, які мають відповідну ліцензію. Тому потрапити на «ляльку», яку пропонують приватні перекупники, тут набагато складніше.

IAAI аукціон в США: переваги та недоліки

Кожен американський автомобільний аукціон має свої особливості, а також свої плюси та мінуси. Тому залежно від запитів покупця слід звертати увагу на той чи інший аукціон.

Що стосується IAAI, то страхові компанії, які є основними продавцями автотехніки, детально фіксують і фотографують усі наявні пошкодження. В описі лота представлено багато фотографій автомобіля з усіх боків, що дозволяє відносно докладно оцінити збитки.

Також страхові компанії не намагаються жодним чином приховати пошкодження чи покращити зовнішній вигляд машини, щоб в подальшому продати її дорожче.

Основною відмінністю IAAI від інших автомобільних аукціонів є система набагато складніших правил та вимог на отримання ліцензії, що дає право роботи з аукціоном. Завдяки цьому тут покупців менше, а, отже, більше шансів купити якісний автомобіль за нормальною ціною.

У підсумку маємо такі переваги IAA:

 • Можливість придбати автомобіль за більш вигідною ціною завдяки меншому попиту;
 • Наявність своїх фахівців – оцінювачів дозволяє проводити більш точну оцінку пошкоджень авто;
 • Великий вибір транспортних засобів від перевірених продавців: страхових компаній, банків, дилерів, каршерінгових компаній.

Процедура покупки авто на страховому аукціоні

На ІААІ доступні для покупки такі пропозиції:

 • Машини після ДТП, які постраждали внаслідок вандалізму чи стихійного лиха;
 • Конфісковані як застава автомобілі;
 • Викрадені авто, за якими на момент повернення вже було виплачено страхову компенсацію;
 • Автомобілі, що побували в лізингу і стали власністю страхової компанії;
 • Машини, що пройшли обмін за програмою Trade-in.

Слід звернути увагу на те, що лише легковими автомобілями пропозиції аукціону не обмежуються. Доступні також мотоцикли, автобуси, вантажівки, човни, різна сільськогосподарська та дорожня техніка та багато іншого.

Лоти мають різні ушкодження. За характером пошкоджень усі транспортні засоби можна поділити на такі категорії:

 • Після ДТП: передні, задні та бічні ушкодження. Збитки після таких аварій відносно легко оцінити;
 • Після затоплення (потопельники). Це автомобілі, які постраждали від стихійних лих: дощів або повеней. Їхню історію бажано перевіряти через CARFAX
 • Постраждалих від вогню в салоні або в моторному відсіку. У першому випадку машини легко та недорого відновлюються.

Це лише невеликий перелік ушкоджень. Серед інших категорій варто звернути увагу на такі, як вандалізм, угон, ушкодження від граду. Серед них можна знайти цікаві екземпляри.

Автор: Максим Тодорук 16 грудня 2021, 11:49

E-mailmanager@cargoline.com.ua