RU
UA

RU
UA

Зворотний дзвінок
Зворотний дзвінок

Чи варто очікувати пом'якшення митних правил під час ввезення авто в новому 2021 році?

Чи вирішить новий законопроєкт 2342 проблему розмитнення автомобілів в 2021 році?

Ще свіжі в пам'яті акції протестів під Кабінетом Міністрів України, коли сотні водіїв на автомобілях з іноземною реєстрацією перекрили проїзд по вулиці Грушевського. Їхні вимоги були зрозумілі кожному: переглянути правила ввезення та розмитнення авто в Україну.

Ці зусилля не були марними. У Верховну Раду зрештою було внесено ряд законопроєктів, покликаних підняти законодавчу базу України до європейського рівня, а також переглянути питання оподаткування ввезеного з-за кордону автомобільного транспорту.

Справа в тому, що акцизні платежі, які обов'язково стягуються при ввезенні авто в Україні, відсутні в Європейському Союзі, з яким Україна підписала Угоду про асоціацію. Згідно статті 1 Директиви Ради ЄС №2008 / 118 / ЄС до підакцизних товарів належать тільки тютюнові вироби (manufactured tobacco), алкоголь і алкогольні напої (alcohol and alcoholic beverages), продукти енергії та електрична енергія (energy products and electricity).

Одним з таких законопроєктів, що знімають зазначені проблеми, є законопроєкт 2342 від 29.10.2019 року. Він якраз і передбачає спрощення умов ввезення на митну територію України транспортних засобів та приведення оподаткування до загальноприйнятого режиму акцизних зборів Європейського Союзу. Так, пропонується виключити з переліку підакцизних товарів легкові автомобілі, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 і більше осіб, транспортні засоби для перевезення вантажів.

Однак зазначені зміни планується проводити в два етапи. Спочатку передбачено:

Потім планується:

На жаль, з огляду на величезну «дірку» в державному бюджеті, не варто очікувати виключення акцизного збору на транспортні засоби найближчим часом. Однак терміни, закладені в Угоді про асоціацію, дають надію, що це все-таки станеться в 2022 році.

Який акциз пропонується на першому етапі дії нового закону?

Законопроєкт 2342 пропонує тимчасово, на 180 днів з дня набрання законом чинності, внести до Податкового кодексу України такі зміни:

Ставка = Ставка базова × К двигуна

Наразі розрахунки здійснюються за формулою, яка закладена в наш калькулятор розмитнення:

Ставка = Ставка базова × К двигуна × К вік

Базова ставка – це сума податку в євро за одну одиницю транспортного засобу. Залежно від об’єму двигуна і виду палива (бензин-дизель) вона становить від 50 до 150 євро.

К двигуна – являє собою коефіцієнт, що визначається діленням сумарного об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в кубічних сантиметрах на 1000 кубічних сантиметрів.

Слід зазначити, що ці норми пропонується застосовувати тільки до тих транспортних засобів, які були завезені на митну територію України до дня набрання чинності цього законопроєкту в якості Закону. Таким чином, він буде поширюватися тільки на «євробляхи». Інших категорій авто ці нововведення не стосуються.

Що ж насправді чекає нас у Новому 2021 році, поки що не відомо. Залишається тільки сподіватися, що раціональне зерно цього законопроєкту рано чи пізно проросте Законом, який влаштує всіх: і бюджет, і автовласників.

Автор: Максим Тодорук 30 грудня 2020, 22:30

E-mailmanager@cargoline.com.ua