RU
UA

RU
UA

Зворотний дзвінок
Зворотний дзвінок

Ввозити автомобілі з країн Європейського союзу з метою митного оформлення стає все більш вигідно

В Україні подешевшало розмитнення автомобілів, Що стало причиною?

Якщо простежити історію підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і ті положення, що в ньому закладені, то простежується очевидний взаємозв'язок між очікуваною лібералізацією митного і податкового законодавства щодо ввезення транспортних засобів з-за кордону і цим документом.

У тих, хто не дуже стежить за вмістом міжнародних домовленостей, підписаних Україною, може скластися враження, що наші законодавці, нарешті, вирішили плідно зайнятися нагальними для багатьох українців питаннями. Але це не зовсім так. Вони просто змушені цим займатися, так як спливають терміни виконання взятих Україною зобов'язань, обумовлених в Угоді про асоціацію.

За цією Угодою, підписаною ще 27 червня 2014 року, Сторони зобов'язуються відповідно до статті 29 зменшити або повністю скасувати ввізне мито для товарів, країною походження яких є Україна або країни Євросоюзу.

Для цього процесу Угодою передбачено 10-річний «перехідний період», який починає діяти з моменту набрання чинності Угоди. Перехідний період може бути продовжений ще на три роки в разі, якщо до закінчення десятого року дії Угоди Україна подасть обґрунтований запит про продовження до Комітету з питань торгівлі, створений відповідно до статті 465 цієї Угоди.

Таким чином, вже в 2021 році знизилося імпортне мито на європейські легкові автомобілі до 2,5%, на вантажний транспорт до 1,3%, на тягачі, причепи і мотоцикли до 0%. Умовою застосування даної преференції на мито буде обов’язкове надання сертифіката форми EUR.1, який підтверджує європейське походження транспортного засобу. Порядок отримання сертифіката EUR.1 в Україні встановлений Наказом МФУ № 950 від 20 листопада 2017 року «Про затвердження порядку заповнення і видачі митницею сертифіката з перевезення (походженням) товару EUR.1».

Передбачено подальше щорічне зниження ввізного мита на транспортні засоби, вироблені в Євросоюзі, а в 2026 році воно повинно досягти 0%.

У нашому калькуляторі розмитнення, доступному в режимі онлайн, вже враховано зменшення ввізних мит на європейські транспортні засоби до зазначеного рівня.

Автор: Максим Тодорук 06 січня 2021, 17:00

E-mailmanager@cargoline.com.ua