RU
UA

RU
UA

Зворотний дзвінок
Зворотний дзвінок

Рада ухвалила закон про пільгове розмитнення євроблях, ввезених на митну територію України.

Після затяжної паузи парламент остаточно ухвалив зміни до Митного та Податкового кодексів щодо реєстрації ввезених транспортних засобів з-за кордону.

Закон про доступне розмитнення євроблях очікує на підписання президентом

Як і очікувалося, прийняті закони були значно зменшені і відрізнялися за змістом від того, що було запропоновано внесеними законопроектами.

Так, пільговому розмитненню підлягають лише легкові та вантажні автомобілі вагою до 3,5 тонн. Зникли з переліку автобуси, мотоцикли й причепи.

Введено обмеження щодо віку транспортного засобу. Розмитнити за пільговою ставкою можна авто не молодше 5 років. Всі автомобілі 2017-2021 років випуску, ввезені до 31 грудня 2020 року включно і знаходяться на території України з порушенням митного режиму, мають бути вивезені за митну територію зі сплатою штрафу у розмірі 8500 гривень.

Що залишилося без зміни - це можливість пільгового оформлення однією фізичною особою по одній одиниці транспортного засобу в кожній товарній позиції. Іншими словами, одна людина може отримати пільги на митне оформлення одного легкового автомобіля і однієї вантажівки.

Також залишилася  і вимога на відповідність транспортних засобів екологічним нормам «Євро-2» і вище. Не поширюватиметься пільгове оформлення на автомобілі, ввезені з країни, визнаної державою - окупантом чи агресором по відношенню до України.

Закон набирає чинності з наступного дня після його офіційної публікації. Але починає діяти через один місяць з моменту набуття чинності. Таким чином, з 180 днів, відведених законом на пільгове оформлення, насправді власники євроблях мають лише 150 днів.

За цей місяць Кабінет міністрів і відповідні відомства повинні привести свої нормативно-правові акти у відповідність із прийнятими законами. Також Кабміну запропоновано ініціювати розробку дистанційних або спрощених процедур зняття з обліку (реєстрації) транспортних засобів у відповідних органах іноземних держав і обмін всією необхідною інформацією між Україною та цими державами.

Після закінчення терміну пільгового оформлення на Кабінет міністрів покладено обов'язок забезпечити застосування відповідними органами центральної виконавчої влади заходів щодо притягнення до адміністративної відповідальності порушників митного режиму тимчасового ввезення та транзиту.

Схоже на те, що ера безкарного використання євроблях добігає кінця.

Автор: Максим Тодорук 19 квітня 2021, 15:16

E-mailmanager@cargoline.com.ua