RU
UA

RU
UA

Зворотний дзвінок
Зворотний дзвінок

Аукціон Копарт, який спеціалізується на продажі битих авто в США

Copart – найбільший спеціалізований аукціон битих автомобілів із пробігом в Америці. Відносно невисока вартість купівлі, доставки та розмитнення вживаного автомобіля через океан, порівняно з купівлею аналогічного авто в Україні, призвела до зростання масового попиту на такі машини.

Copart – аукціон автомобілів у США. Як вигідно купити «биток» на найбільшому автомайданчику Америки – КАРГО ЛАЙН

Опис та історія аукціону Copart: як усе починалося

Компанію було засновано відносно недавно – у 1982 році. Її основоположник Вілліс  Дж. Джонсон розпочав свою діяльність, маючи лише один невеликий майданчик у Каліфорнії.

За невеликий проміжок часу Copart Inc. стала світовим лідером серед онлайн-ринків з продажу транспортних засобів. Зараз у розпорядженні компанії понад 200 майданчиків, розташованих у 11 країнах по всьому світу, а керування здійснюється з головного офісу в Даласі, штат Техас. Щодня на торги виставляється не менше 150 тисяч транспортних засобів, а щорічні продажі сягають 2 млн. автомобілів.

Основна спеціалізація  аукціону Копарт - продаж будь-яких транспортних засобів, що підпадають під страхові випадки. Це можуть бути ДТП, утоплення, акти вандалізму, виробничий брак тощо.

Основними продавцями машин на Копарт є:

 • Страхові компанії;
 • Сертифіковані ділери;
 • Банки.

Фізичні особи також мають можливість виставляти свої автомобілі з пробігом на аукціоні, проте їхній відсоток досить незначний.

Покупцем може бути будь-яка фізична чи юридична особа з будь-якої країни світу, зокрема України.

Усі транспортні засоби, що представлені на торгах, мають пошкодження різного ступеня  тяжкості. Залежно від цього автомобілі (лоти) поділяються на підгрупи, які мають відповідні сертифікати (тайтли).

Окрім легкових та вантажних автомобілів, на аукціоні також представлена різноманітна спеціалізована техніка, включаючи сільськогосподарську, мотоцикли, річкові та морські транспортні засоби тощо.

Де знаходяться майданчики з автомобілями?

Компанія Copart представлена щонайменше одним майданчиком у кожному американському штаті. Гаваї та Аляска не є винятком. При цьому щороку відкриваються нові офіси.

Представництва компанії також є в Канаді, Бразилії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Іспанії, Німеччині та Великій Британії.

Звідки надходять автомобілі на аукціон?

Аукціон має декілька джерел надходження автомобілів, а саме:

 • Страхові компанії;
 • Банки;
 • Компанії з фінансування;
 • Оператори парків комерційних автомобілів;
 • Дилери;
 • Мережі дилерських компаній;
 • Фізичні особи.

Компанія Копарт спеціалізується на продажу транспортних засобів, які постраждали внаслідок ДТП, стихійних лих чи інших нещасних випадків, так званих «битків». Незважаючи на це, серед лотів зустрічаються авто в доволі гарному стані.

Переваги купівлі авто із США на Копарт

Серед основних переваг купівлі авто з пробігом на Копарті можна виділити такі:

 • Величезний вибір різних транспортних засобів;
 • Зручне розташування. Майданчики для зберігання транспорту розташовані по всій країні. Тому, з метою зниження додаткових витрат, наприклад, на логістику, завжди можна вибрати найкращу;
 • На відміну від інших аукціонів, на Копарт продавцями можуть бути не тільки дилери з ліцензією, а й фізичні особи.

Щоправда, така особливість має певний ризик, оскільки приватні особи можуть приховувати справжній обсяг пошкоджень, на відміну від ліцензованих компаній.

Тому під час купівлі машини у приватної особи необхідно ретельно перевіряти історію автомобіля, а краще звернутися  до спеціалізованої компанії, яка візьме на себе перевірку технічного стану.

Ще однією важливою та незаперечною перевагою аукціону Copart є багатомовність його інтернет-порталу. Покупці, які погано володіють англійською мовою, можуть вибрати те, що їм підходить, зокрема російську мову. Крім версії для десктопів, існує безкоштовний мобільний додаток аукціону.

На сайті можна детально ознайомитися з умовами придбання потрібного транспортного засобу, підібрати необхідну модель авто, вивчити деталі поставки, дізнатися про наявність ліцензії в  продавця тощо.

Чим аукціон Copart цікавий для громадян України?

По-перше, купівля автомобіля з пробігом (з урахуванням його доставки, розмитнення та ремонту) може обійтися, зрештою, значно дешевше, ніж придбання аналогічного авто в Україні.

По-друге, великий вибір товару дає можливість майже стовідсотково підібрати необхідний саме вам варіант авто.

Категорії покупців, які можуть робити ставки

Для учасників торгів передбачено два тарифні плани – «Базовий» та «Прем'єр». Перший розрахований на приватних осіб, другий – на професіоналів, які постійно беруть участь у торгах.

Деякі лоти належать до ліцензованих категорій, недоступних для приватних осіб. Тому, щоб не прогаяти вигідну пропозицію, має сенс звернутися до брокерів, які мають відповідні ліцензії. КАРГО ЛАЙН є зареєстрованим міжнародним брокером аукціону Копарт.

Торги проводяться онлайн із понеділка по п'ятницю. Продавцями є юридичні та фізичні особи, а покупцями – мешканці будь-якої країни,  зокрема України, які виконали умови, необхідні для участі в аукціоні.

Підбір автомобіля

На сайті аукціону представлено безліч опцій (фільтрів), які значно полегшують та прискорюють пошук потрібного транспортного засобу. Є поділ за групами: придбати зараз, популярні лоти, класичні авто, екзотичні.

Також представлені такі : нещодавно додані, заплановані, цікаві, решта категорій.

Під час вибору потрібного автомобіля необхідно ретельно вивчити наявні пошкодження, які зазвичай представлені в описі. Немає потреби сумніватися в їхній правдивості, оскільки всі транспортні засоби проходять ретельну перевірку відповідними службами.

Для пошуку автомобіля достатньо вказати марку, модель, вибрати локацію. Є можливість пошуку авто за ВІН-кодом, а також за номером лоту. Слід звертати увагу на всі нюанси лоту, що надаються продавцем: умови постачання та транспортування, інші фактори.

Особливу увагу слід звернути на VIN-код. За його допомогою можна дізнатися всю історію автомобіля: рік випуску, участь автомобіля в ДТП, кількість попередніх власників.

Увівши VIN-код у пошукову систему, можна з'ясувати, чи не є пропонований до покупки автомобіль «лялькою». Тобто автомобілем, який уже раніше купили на аукціоні, провели зовнішній косметичний ремонт, а потім знову виставили його на продаж.

Оскільки будь-який транспортний засіб, представлений на Copart, має різні дефекти, необхідно дуже ретельно підходити до вибору та купівлі. Без спеціальних знань у цьому питанні не обійтись. Якщо таких знань ви не маєте, то можете звернутися до фахівців. Це допоможе уникнути непередбачених та суттєвих фінансових витрат у майбутньому.

Участь у торгах аукціону

Для участі в аукціоні достатньо зайти до розділу «Аукціони» або «Панель моніторингу». Побачити сьогоднішні аукціони також можна за допомогою мобільного додатку «Copart», "клікнувши" на кнопку "Аукціони сьогодні". Вам  буде надано список актуальних та майбутніх аукціонів, час та місце їх проведення.

Кожен майданчик має свій певний день проведення торгів.

Деякі майданчики проводять торги декілька разів на тиждень. Побачити розклад торгів на найближчі шість тижнів можна в розділі «Календар аукціонів».

На майданчиках, що знаходяться у східному стандартному часовому поясі (EST), торги розпочинаються о 10 годині ранку за місцевим часом. На всіх інших майданчиках аукціони розпочинаються о 12 ранку за місцевим часом.

На деяких лотах може бути встановлена продавцем опція «Купити зараз». Вона дозволяє одразу здійснити купівлю за вказаною ціною без торгів.

Якщо ви постійно стежите за пропозиціями, які вас цікавлять, то можна сформувати список відстежуваних вами лотів. Він надасть опис лотів, дати початку торгів та поточні ставки.

Автор: Максим Тодорук 29 листопада 2021, 19:48

E-mailmanager@cargoline.com.ua