Безкоштовні способи ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією до митних режимів «тимчасове ввезення» та «транзит»
Увага! Уся інформація, яка представлена на сайті, є актуальною на момент публікації статті. Рекомендуємо звертатися до першоджерела для перевірки даних.
Існують два види митних режимів (тимчасове ввезення та транзит), які дозволяють громадянам ввезти в Україну автомобіль на іноземній реєстрації для особистого користування без сплати митних платежів.
Відповідно до ст.4 МКУ громадяни поділяються на резидентів та нерезидентів:
«Резиденти - фiзичнi особи: громадяни України, iноземцi та особи без громадянства, якi мають постiйне мiсце проживання в Українi, у тому числi тi, якi тимчасово перебувають за кордоном;»
«Нерезиденти - фiзичнi особи: iноземцi та особи без громадянства, громадяни України, якi мають постiйне мiсце проживання за межами України, у тому числi тi, якi тимчасово перебувають на територiї України;»
Інакше кажучи:
Нерезиденти – іноземці (зокрема ті, які мають тимчасовий дозвіл на проживання) та громадяни України з ПМП за межами території України з позначкою «виреєстровано» у паспорті громадянина України, зокрема ті, які тимчасово перебувають на території України.
Резиденти – громадяни України та іноземці з ПМП в Україні, зокрема ті, що тимчасово перебувають за кордоном.
Також, згідно зі ст.14 п.14.1.213 ПКУ:
Резидентом України є фізична особа, яка не має ПМП у жодній із країн, але перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Хто має право на ввезення автомобіля без податків та які можливі терміни перебування в Україні без розмитнення?
Звернімося до ст.380 та ст.381 МКУ, щоб визначити всі умови для виконання необхідних нам митних режимів. Проаналізувавши ці статті, ми підготували вам Таблицю 1:

Ст.380 п.5 ТКУ:
«Тимчасово ввезенi транспортнi засоби особистого користування можуть використовуватися на митнiй територiї України виключно громадянами, якi ввезли зазначенi транспортнi засоби в Україну, для їхнiх особистих потреб.»
Ст.380 п.8 ТКУ:
«Транспортнi засоби особистого користування, тимчасово ввезенi на митну територiю України громадянами бiльш як на 30 дiб, пiдлягають державнiй реєстрацiї.»
Ст.469 п.4 ТКУ:
«Передача транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територiю України чи помiщеного у митний режим транзиту, у володiння, користування або розпорядження особi, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засiб на митну територiю України чи не помiщувала його у митний режим транзиту, за винятком випадкiв, коли в транспортному засобi знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила такий транспортний засiб на митну територiю України чи помiщувала його у митний режим транзиту, а так само використання такого транспортного засобу для цiлей пiдприємницької дiяльностi та/або отримання доходiв в Українi -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмiрi двох тисяч неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.» (34 000 грн)
Якщо ви перевищете строк тимчасового ввезення транспортного засобу особистого користування або ваш автомобіль не буде доставлений у термін, відведений для внутрішнього прохідного транзиту, до вас будуть застосовані штрафні санкції розділу митного кодексу щодо порушення митних правил – ст.481 та ст.470 відповідно.
Штрафи за порушення строків ввезення автомобілів у режимах тимчасового ввезення та транзиту:
Таблиця 2:
|
Таблиця 3:
|
Якщо ви вирішите розмитнити свій автомобіль, то для цього доведеться зробити перезаїзд та зняти авто з обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав, як того вимагає ст.377 п.6 МКУ, сплативши при цьому суму митних платежів, необхідних для випуску у вільний обіг.
Також існує ще один спосіб легалізації авто для громадян, які переїжджають на ПМП в Україну. Для ознайомлення з вимогами перейдіть за посиланням.