RU
UA

RU
UA

Зворотний дзвінок
Зворотний дзвінок

Висновок СЕС для митного оформлення вантажів, висновок санітарно-епідеміологічної експертизи

При переміщенні товарів через митний кордон України, крім митного контролю можуть проводитися інші види державного контролю: ветеринарно-санітарний, екологічний, радіологічний, фітосанітарний, а також санітарно-епідеміологічний. Ці види контролю здійснюються в зоні митного контролю представниками Державної фіскальної служби України. Всі необхідні документи для проходження цих видів контролю надають відповідні державні органи, уповноважені на виконання зазначених видів контролю. Повний список товарів із зазначенням кодів УКТ ЗЕД та види необхідних контролів затверджує Кабінет міністрів України. Він же визначає порядок проходження попереднього документального контролю. Останні зміни та доповнення в цей список були внесені Постановою КМУ № 452 від 21.05.2012 року. У ньому перераховані товари, щодо яких діє заборона на пропуск через кордон без певних документів, і товари, на які діють обмеження при їх поміщенні в митний режим. Державна фіскальна служба інформує відповідні державні органи України про результати митного контролю та митного оформлення товарів, підконтрольних цим органам, у тому числі засобами електронного зв'язку.

Висновок СЕС

СЕС митниця Київ

Санітарно-епідеміологічному контролю підлягають товари, відмічені цифрою 3 в першому стовпці переліку товарів вищезгаданої Постанови КМУ № 452. Для його проходження необхідно отримати висновок СЕС.

Митні процедури та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, вважаються завершеними тільки в тому випадку, коли пройдено всі види контролю, установлені для даного виду товару.

Порядок оформлення висновку СЕС

 1. Найменування об'єкта експертизи із зазначенням коду УКТ ЗЕД та артикулу. При необхідності надати переклад супровідних документів. На кожен код товару на рівні перших чотирьох знаків УКТ ЗЕД робиться окремий висновок СЕС.
 2. Сфера застосування товару.
 3. Найменування виробника або продавця з його реквізитами (реквізити компанії - нерезидента).
 4. Реквізити української компанії - заявника.
 5. Каталог імпортованого товару.
 6. Документація, що підтверджує якість товару від виробника (сертифікати, декларації відповідності).
 7. Доручення.

Висновок СЕС митниця


Підготувавши вищевказані документи, необхідно скласти заявку і внести кошти в бюджет. Потім пакет документів передається на розгляд до інституту.

Інститут в свою чергу готує протоколи і відправляє їх разом з заявками та висновками на затвердження в Держпродспоживслужбу.

Термін дії висновку СЕС становить 5 років

Відповідно до регламенту термін розгляду документації Держпродспоживслужбою становить 30 днів з моменту реєстрації її надходження. При сприятливому збігу обставин реальний термін може становити до 5 робочих днів. Щоб уникнути повернення документів, необхідно уважно стежити за їх складанням для виключення помилок в оформленні.


Слід звернути увагу на такий позитивний момент. Скористатися висновком , виданим СЕС, може не тільки компанія, яка його отримала, а й інша українська компанія, яка одержала письмовий дозвіл на використання даного висновку від компанії-заявника, що вже отримала висновок.

На які вантажі не потрібен висновок СЕС

Постанова КМУ № 452 визначає наступний список товарів, що не підлягають санітарно-епідеміологічному контролю (в тому числі попередньому документальному). Це такі товарні позиції:

 • пестициди і агрохімікати, що пройшли реєстрацію в Україні;
 • товари, що переміщуються через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення);
 • товари, що переміщуються через митний кордон України, як інвестиції до статутного фонду суб'єктів господарювання або на основі договорів про спільну інвестиційну діяльність;
 • товари, призначені для показу чи використання на виставках;
 • товари, що переміщуються через митний кордон України в режимі реімпорту, реекспорту;
 • рекламні матеріали;
 • реквізит для проведення зйомок кінофільмів, театральних вистав і аналогічних заходів;
 • товари для дипломатичних представництв;
 • товари, що переміщуються через митний кордон України в міжнародних експрес - відправленнях або у міжнародних поштових відправленнях;
 • частини обладнання та приладдя;
 • посівний, садівничий матеріал, квіти, декоративні рослини за наявності сертифікатів про відсутність обробки пестицидами та іншими хімічними речовинами, виданих країною-виробником;
 • медичні вироби, медичні вироби для діагностики invitro і допоміжне приладдя до них, а також активні медичні вироби для імплантації, які пройшли процедуру оцінки відповідності вимогам технічних регламентів.

Як отримати висновок СЕС?

Якщо дозвільні документи в органах СЕС при митному оформленні товарів ви збираєтеся оформляти вперше, то в вашій уяві може мимоволі виникнути картина того, як жорна бюрократичної машини повільно, але впевнено перемелюють ваші нерви, час і кошти. Що ж робити в цьому випадку?

Митний брокер - ваш найкращий помічник

Не варто втрачати оптимізм. Для того й існують митні брокери, наприклад , такі , як компанія КАРГО ЛАЙН, щоб допомагати вам у вирішенні подібних питань. Наші агенти з митного оформлення мають великий досвід і всі необхідні навички для того, щоб забезпечити якнайшвидше проходження необхідної документації через усі інстанції. Їх допомога захистить вас від здійснення тих помилок, яких не можливо уникнути жодному новачкові. З компанією КАРГО ЛАЙН процес отримання висновку СЕС в Києві перетвориться на легкий і необтяжливий процес, а вартість висновку СЕС вас приємно здивує.

Висновок СЕС - фундамент успішної роботи

Слід зазначити, що висновок СЕС є необхідним документом не тільки для проходження митного кордону України. Цей офіційний документ встановленої форми підтверджує відповідність об'єкта або товару вимогам безпеки для здоров'я і життя людини і навколишнього середовища.

Отримати висновок СЕС можна за результатами протоколу випробувань експертної комісії, який був отриманий в ході проведення експертиз в інституті.

Висновок СЕС - один з основних дозволів

Звичайно, товар від закордонного постачальника ввозиться або з метою реалізації, або з метою його подальшого використання для потреб власного виробництва. І в першому, і в другому випадку, контролюючі органи обов'язково зажадають цей висновок. Без нього ви не зможете поставити товар в торгову мережу, а також використовувати його для інших потреб.

Автор: Максим Тодорук 27 февраля 2017, 01:30

E-mailmanager@cargoline.com.ua